» » "Парацетамол" після алкоголю: сумісність, правила прийому, наслідки, поради терапевтів

"Парацетамол" після алкоголю: сумісність, правила прийому, наслідки, поради терапевтів

«Парацетамол» - ефективний жарознижуючий препарат для дорослих і дітей. Його застосовують при головному болі, ломота в тілі при застуді. Затребуваність пов'язана з відмінною ефективністю і доступною ціною. Засіб продається у вигляді окремого препарату і в складі інших засобів для лікування застуди. Можна «Парацетамол» після алкоголю? Відповідь на це питання подано в статті.

Опис препарату

Щоб дізнатися, чи можна пити «Парацетамол» після алкоголю, слід ознайомитися з його впливом. Препарат має протизапальний, анальгезуючий, жарознижувальний ефект. Його прописують при зубному або головного болю, підвищення температури, хворобливої менструації, інфекційних і запальних недугах, які супроводжуються підвищенням температури.


"Парацетамол" після алкоголю: сумісність, правила прийому, наслідки, поради терапевтів
Лікарі відзначають, що перевагою препарату є швидке всмоктування в кров у верхніх відділах кишечника. Що швидко знижує температуру після прийому 1 таблетки масою 500 мг (це доза для дорослих, а для дітей вона встановлюється на основі маси тіла). Ще препарат випускають у вигляді сиропу або свічок, які ідеальні для лікування дитини. Адже дітей складно змусити прийняти таблетку. Всього за добу дозволяється прийняти до 6 таблеток з періодичністю не менше 2 годин, що допоможе «збивати» при необхідності температуру. Альтернативою є прийом ібупрофену. Приймати медикамент можна після їжі, що пов'язано з ризиком виникнення нудоти або болів у шлунку. Найчастіше такі симптоми з'являються у людей, які страждають виразкою, гастритом та іншими хворобами травної системи. Щоб виключити шкоду для здоров'я, слід знати, через скільки після «Парацетамолу» можна алкоголь.


Склад

«Парацетамол» представлений у вигляді гіркуватих на смак білих таблеток, які можуть володіти кремовим або рожевим відтінком. В 1 шт. включає парацетамол – активний компонент 200 і 500 мг. Ще препарат складається з:
  • кроскармеллозы натрію;
  • кислоти стеериновой;
  • картопляного крохмалю;
  • стеаринової кислоти;
  • желатину;
  • повидона.
  • За відгуками, «Парацетамол» після прийому алкоголю приймають багато з-за широкого спектру дії. Але, щоб виключити шкоду для здоров'я, необхідно уважно ознайомитися з інструкцією від виробника.

    Форми випуску

    Це ліки відрізняється зовнішнім виглядом і обсягом випуску:
  • Таблетки. Вони мають білий або кремовий колір з фаскою на зовнішній стороні. Випускають таблетці в картонній упаковці по 10 або 20 штук.
  • Сироп. Представлений у вигляді напівпрозорої рідини з неяскравим рожевим відтінком. Препарат має солодкий і приємний смак малини. Сироп продають у флаконах по 50 або 100 мл з мірною ложкою.
  • Супозиторії. Препарат застосовується ректально. У свічок білувато-кремовий відтінок. Випускають засіб по 5 шт. в поліетиленових контурних клітинках.
  • Суспензія. Засіб застосовується перорально. Це в'язка рідини рожевого кольору, зазвичай, з полуничним смаком. Продається в скляних флаконах по 100-200 мл з мірним шприцом або ложкою.
  • Перед використанням будь-якої форми препарату потрібно ознайомитися з показаннями, дозуванням і протипоказаннями. Це дозволить проводити лікування ефективно.

    Показання

    «Парацетамолом» є ненаркотическим анальгетикои. Він знаходиться в переліку найважливіших препаратів Всесвітньої організації охорони здоров'я. Виявлено, що препарат вважається слабким інгібітором простагландинового біосинтезу. Препарат має сильну болезаспокійливу та слабку протизапальну дію. Медикамент майже не зв'язується з білками плазми, легко надходить через гематоенцефалічний бар'єр, майже рівномірно розподіляється в головному мозку. Засіб забезпечує жарознижувальний та аналгетичний ефект через 20-30 хвилин і діє близько 40 годин. Час виведення препарату становить 45 години. Препарат видаляється нирками, основна частина введеної дози біотрансформується в печінці.
    "Парацетамол" після алкоголю: сумісність, правила прийому, наслідки, поради терапевтів
    Засіб майже не впливає на слизову оболонку шлунка і не викликає ульцерогенної властивості. Тому не буде бронхоспазму, з-за чого препарат можна використовувати для осіб, які хворіють на бронхіальну астму. Порівняно з аспірином, засіб не діє на кровотворення і згортання крові. З-за позначених переваг і широкого терапевтичного ефекту препарат став одним з популярних серед ненаркотичних анальгетиків. Медикамент використовується при:
  • високій температурі;
  • застуді;
  • інфекційно-запальних недугах;
  • головного болю;
  • зубному болі;
  • мігрені;
  • міалгії;
  • альгодисменореї;
  • болі від травм;
  • опіках;
  • остеоартрозі;
  • лихоманці;
  • менструації;
  • похмілля.
  • Можна випити Парацетамол після алкоголю? Медики відзначають, що робити це слід обережно, дотримуючись часовий період. Тільки тоді вийде не допустити негативного впливу на здоров'я.

    При головному болю

    Чи можна приймати «Парацетамол» від головного болю після алкоголю? Як свідчить інструкція, препарат від даної проблеми краще приймати одноразово. Не варто привчати організм до постійного прийому медикаменту. Краще не використовувати засіб при кожній проблемі, таблетка стане в нагоді в екстрених випадках, щоб було простіше дістатися до лікаря. Після прийому поліпшення стану наступає протягом 20-30 хвилин, але якщо цього немає, то не варто знову приймати таблетки. Краще виконати холодний компрес і відпочити спокійно. На думку лікарів, не варто приймати медикамент понад 4 разів добу, оскільки це може призвести до нудоти, блювоти, слабкості, швидкої стомлюваності. Це відноситься і до інших аналогічних препаратів – «Анальгіну», «Цитрамону». За якою б проблеми не використовувався препарат, слід враховувати, через якийсь час алкоголь після «Парацетамолу» дозволяється приймати.

    Від зубного болю

    Коли можна «Парацетамол» після алкоголю, якщо з'явилася зубний біль? Мінімум має пройти хоча б 2 години. Зубний біль буває дуже сильною, що від неї хочеться позбутися негайно. Багато медикаментів мають протипоказаннями. А «Парацетамол» зазвичай є в кожній домашній аптечці.

    Це засіб купірує біль і покращує самопочуття. Тому при появі зубного дискомфорту краще застосовувати таблетці. Це безпечніше. Препарат не тільки позбавить від больових відчуттів, але і усуне лихоманку, зменшить запалення. Діючи на терморегуляцію і біль, медикамент знижує температуру, після чого виводиться з органів і тканин. При цьому він не впливає на водно-електролітний обмін. Але засіб має тільки знеболювальну дію, воно не може позбавити від причини недуги. В цьому разі вимагається звернення до стоматолога.

    При похмілля

    Слід приймати таблетки при похмілля? Однозначної відповіді на це питання немає. Слід спостерігати за особистими відчуттями і станом. Бажано зовсім не приймати штучні препарати, а обійтися перевіреними народними рецептами. Слід пам'ятати, що кожен препарат має свої плюси і мінуси. Медики відзначають, що «Парацетамол» цінується за можливість не тільки купірування головного болю, але і зниження тиску. Але ці ліки не може нейтралізувати отруйна дія етанолу. А підвищене навантаження на печінку, яка повинна виконати нейтралізацію не тільки алкоголю, але і метаболітів, не поліпшить самопочуття. Це лише продовжить термін дії симптомів похмілля.
    "Парацетамол" після алкоголю: сумісність, правила прийому, наслідки, поради терапевтів
    Особливістю препарату є його здатність не діяти негативно на органи ШКТ і не дратувати слизову тканина, що захищає людину від нападів нудоти і блювоти. Але потрібно враховувати і недолік даного засобу, якщо прийняти його при похміллі. «Парацетамол» при сп'янінні негативно діє на нирки, ЦНС, печінка. Але ці неприємності з'являються тільки тоді, коли медикамент приймають тривалий час і в неконтрольованому кількості.
    Щоб уникнути передозування, лікарі радять не приймати болезаспокійливі засоби одночасно. Слід чергувати прийом медикаментом і приймати їх і тимчасовим проміжком. Так вийде легко і швидко усунути болюче стан і поліпшити самопочуття, позбувшись від негативних наслідків. Ефект від застосування препарату настає не миттєво, а через 20-30 хвилин. При похмільному синдромі результат може бути затяжним і наступити через 1-15 години. Тому якщо немає ефекту від прийому кошти, не слід прийняти ще одну таблетку. Лікарі радять використовувати «Парацетамол» у складі комплексного лікування при похмільному синдромі, з іншими препаратами, які блокують неприємні симптоми. Також для посилення адсорбційних властивостей запивати «Парацетамол» треба водою (2-3 склянки). У даному випадку ефект буде наступати швидше. Слід враховувати, що у багатьох жарознижуючих медикаментах основною речовиною є парацетамол. Це «Ринза», «Фервекс», «Панадол», «Колдрекс», «Падевикс». Тому приймати їх разом не варто. Дане об'єднання здатне привести до передозування та інтоксикації.

    Від застуди

    Ліки відомо протизапальним ефектом і малою кількістю побічних дій. Засіб при застуді дозволяє знизити температуру, впливу на ЦНС, активує терморегуляцію. Ще полегшується кашель, пом'якшується горло, активується захисна дія організму. Цей медикамент не вважається антибіотиком, БАДом і вітамінів. Даний препарат має симптоматичне вплив: з ним усуваються симптоми ГРВІ, але застуда не лікується.

    При температурі

    «Парацетамол» знижує температуру. Препарат рекомендують використовувати в тому випадку, якщо цифри на градуснику більше 38 градусів. Засіб знижує жар, тому його застосовують для захисту від лихоманки, поліпшення самопочуття. Також ліки не включає додаткові хімічні компоненти, тому вважається безпечним. Приймати його краще в таблетках одноразово у дозі 500 мг, а добу не більше 4 р.

    Протипоказання і побічні дії

    Розглядаючи тему, можна «Парацетамол» після алкоголю, слід ознайомитися з обмеженнями і побічними ефектами. Оскільки препарат дозволено приймати дітям, це свідчить про безпеку медикаменту. З передозуванням або наявністю ряду хвороб медикамент здатний привести до:
  • анемії;
  • нирковій коліці;
  • болей у шлунку;
  • сонливості або підвищеної збудливості;
  • нудоті;
  • зниження частоти серцевих скорочень;
  • висипки на шкірі.
  • Іноді розвивається печінкова недостатність, тому препарат не можна приймати при підвищеній чутливості до діючого компоненту і при хворобах печінки. В останньому випадку засіб посилює ситуацію і може призвести до смерті хворого. Це слід враховувати при прийомі «Парацетамолу» після алкоголю.
    "Парацетамол" після алкоголю: сумісність, правила прийому, наслідки, поради терапевтів
    При поєднанні спиртного і препарату потрібно враховувати деякі особливості. Якщо брати «Парацетамол» після алкоголю, то сумісність буде нульовою навіть серед людей, які не страждають цією залежністю і не мають захворювання печінки.

    Поєднання

    Чи можна пити «Парацетамол» після алкоголю? У медицині є 5-бальна шкала небезпеки для організму реакції ліків з етиловим спиртом. «Парацетамол» знаходиться в 4 класі, що свідчить про високий ризик смерті при поєднанні. Приймати алкоголь з даними медикаментом не можна з таких причин:
  • Після процесу окислення препарату в організмі відбувається утворення N-ацетил-b-бензонхинонимин, який має токсичний вплив на печінку.
  • Висновок розпаду препарату виконується глутатионом, захищає печінку від дії алкоголю.
  • Якщо взяти «Парацетамол» після алкоголю або зробити це одночасно, то у глутатіону може бути мало сил для одночасного видалення 2 компонентів, що призводить до загибелі клітин печінки.
  • Лікарі акцентують увагу: якщо не буде надана професійна медична допомога, то через 3-4 дні розвивається печінкова недостатність навіть у здорових людей. Тому питання про те, чи можна приймати «Парацетамол» після алкоголю або одночасно, слід вважати закритим. Зазвичай смерть настає у людей, які страждають алкоголізмом. Причиною є недостатня кількість глутатіону через пошкодженої етиловим спиртом печінки.

    Отруєння засобом

    Медикамент може привести до отруєння, яке буває 4 стадій:
  • Триває добу. Не помітними будуть ураження печінки, але вони почалися. Ймовірно поява нудоти, блювання, проносу. А якщо відбулася втрата свідомості, ймовірно, що людина прийняла ще якийсь засіб.
  • Становить 3-5 днів. Печінка збільшується. Виникає біль в животі. Після цієї стадії при несильному отруєння настає одужання.
  • Починається через 5 днів після лікування. Печінка буде руйнуватися. З'являється жовтяниця. Може порушитися діяльність серця, судин, нирок.
  • На останній стали симптоми здатні зменшитися, що свідчить про одужання. Якщо не буде медичної допомоги, то слід летальний результат.
  • Отруєння засобом можна виключити, якщо дотримувати кілька нескладних рекомендацій. Важливо дотримуватися вказівок лікаря. Не варто приймати і інші медикаменти з таким же діючим компонентом, тому слід читати склад. З «Парацетамолом» не варто приймати нестероїдні протизапальні медикаменти. Вони здатні підсилити ефект кошти. При лікуванні краще не приймати алкоголь.

    Наслідки

    Зазвичай терміновий прийом «Парацетамолу» після алкоголю стає причиною виникнення симптомів отруєння у перші добу. Ознаки подібні до прояву отруєння спиртними напоями. Ймовірно виникнення:
  • нудоти і блювоти;
  • загальної слабкості;
  • проблем з координацією руху;
  • запаморочення.
  • "Парацетамол" після алкоголю: сумісність, правила прийому, наслідки, поради терапевтів
    Про ураження печінки свідчить пожовтіння білків очей і шкіри. Якщо спостерігається порушення дихання або є печінкова кома, то це ознака прийняття смертельної дозування ліків.

    Перша допомога

    Важливо знати, через скільки можна пити «Парацетамол» після алкоголю, щоб виключити шкоду. Якщо це зроблено, то ймовірно погіршення самопочуття. При цьому перша допомога може бути надана самостійно. Для цього потрібне промивання шлунка з допомогою прийому великої кількості рідини і виклику блювоти. Робиться це до того, поки з блювотою не буде видалятися чиста вода. Терапевти відзначають: якщо симптоми отруєння не були усунені, потрібно виклик швидкої допомоги. В даному випадку потрібна госпіталізація, при якій вводиться антидот і проводиться купірування ознак інтоксикації. Слід враховувати, що парацетамол є в комплексних лікарських засобах для лікування застуди та знеболювання. Це «Колдрекс», «Антигрипін», «Пенталгін», «Панадол», «Колдфлю». Приймати спиртні напої з ними не можна, щоб не допустити ускладнень в печінці.

    Тимчасові рамки

    Через скільки можна пити «Парацетамол» після алкоголю? Краще всього не приймати спиртні напої при лікуванні будь-якими ліками. Але часто бувають випадки, коли після алкоголю виникають ознаки застуди або сильно болить зуб. Щоб не допустити негативних ефектів, важливо дотримуватися простих правил:
  • Через скільки після «Парацетамолу» можна алкоголь? Мінімальний часовий інтервал для здорових людей становить 5 годин.
  • Через скільки після алкоголю «Парацетамол» можна приймати? В даному випадку потрібно почекати хоча б 2 години. Це стосується препарату в чистому вигляді і зміст речовини в інших медикаментів.
  • При алкогольної залежності або захворюваннях печінки приймати засіб треба обережно і не більше 1 таблетці (500 мг діючого компонента) за 1 раз. Збільшення даної дозування здатне викликати отруєння і привести до смерті.
  • Важливо пам'ятати, через скільки можна випити Парацетамол після алкоголю. Це дозволить знизити негативний вплив такого поєднання на організм.

    Як не допустити ураження печінки?

    Коли можна пити алкоголь після «Парацетамолу»? Мінімум слід витримати 5 годин. Порушення цього правила призводить до токсичного ураження печінки, навіть до гепатонекрозу – станом, при якому відмирають клітини печінки. При даному стані з'являється блювота, блідість шкіри, втрата апетиту, слабкість.
    "Парацетамол" після алкоголю: сумісність, правила прийому, наслідки, поради терапевтів
    Лікувати такий стан мають лікарі. До їх приїзду треба промити шлунок, а потім дати ентеросорбенти, «Полісорб», «Ентеросгель», активізований вугілля. Антидот під час отруєння «Парацетамолом» є засіб ацетилцистеїн (АЦЦ). Але лікуватися самостійно не варто. Дозування не можна міряти «на око».

    Правила прийому

    З приводу питання можна випити Парацетамол після алкоголю, а також які тимчасові проміжки краще дотримуватися, бажано проконсультуватися з лікарем. Для терапевтичної дії приймають по 10-15 мг на 1 кг ваги. Дорослим потрібен одноразовий прийом 1 г препарат, а максимальна доза не повинна бути більше 4 р. З прийомом на повний шлунок помітно підвищується час всмоктування препарату, тому сповільнюється терапевтичний ефект. Тому його треба приймати через 1-2 після їжі, запиваючи водою. Дозування важливо дотримуватися, щоб виключити шкоду. Приймати медикамент бажано не більше 5 днів як знеболюючий і не більше 3 днів як жарознижуючий. При тривалому застосуванні або перевищенні дозування без спостереження лікаря підвищується ризик побічних дій. Особливо це стосується поєднання «Парацетамолу» і алкоголю.

    Чим запивати?

    Розглядаючи тему, чи можна прийняти «Парацетамол» після алкоголю, слід дізнатися, чим краще запивати препарат. Багато людей використовують для цього не тільки звичайну воду, але і чай, кава, сік, молоко, газовану воду. Але цього робити не варто. Медики частенько кажуть, що звичайна вода є нейтральною речовиною, але також прекрасним середовищем для хімічних реакцій між різними сполуками. Зрозуміло, водопровідна або бутильована вода, навіть пройшла обробку через фільтр, не є абсолютно чистою. Домішки в ній все одно є, але в малій кількості – на дію ліки вони майже не діють. Соки, чаї, компоти та інші напої є речовинами, розчиненими у воді. Вони здатні взаємодіяти з деякими препаратами. Ефект може бути різним: засіб може діяти сильніше або слабкіше, змінити ефект або стати токсичною. Тому краще запивати таблетки водою.

    Взаємодія

    Знайомлячись з темою, чи можна пити алкоголь після прийому «Парацетамолу», слід дізнатися про взаємодію препарату з іншими ліками. Необхідно дотримуватися обережності при прийомі кошти з антикоагулянтами, антиагрегантами, глюкокортикостероидными гормонами та інгібіторами зворотного захоплення серотоніну. Не можна поєднувати з медикаментами, що містять фенобарбітал.

    Ціна

    «Парацетамол» продається в аптеках без рецепта лікаря. За упаковку в 10 шт. по 200 г ціна становить 2-10 рублів. А при вмісті в таблетках по 500 мг вартість складає 4-19 рублів. Засіб можна зберігати при 25 градусів, у темному місці, не доступному для дітей. Препарат придатний 2 роки, після чого він не виконуватиме свого впливу, тому приймати його заборонено.

    Аналоги

    Ліки поділяються на синоніми та аналоги. У складі перших є одне або кілька однакових активних компонентів, які мають лікувальний ефект на людину. Аналоги містять різні активні компоненти, але прописують їх при однакових захворюваннях. При цьому перед застосуванням необхідно ознайомитися з інструкцією від виробника. Кращими аналогами «Парацетамолу» є наступні засоби:
  • «Панадол». Основним компонентом вважається парацетамол, але ще в препараті є гідрокарбонат натрію. Тому медикамент краще всмоктується в стравохід, через що дія настає швидше. Засіб випускається європейськими фармацевтичними фірмами, що впливає на його ціну. Середня вартість упаковки з 12 таблеток становить 44 рубля.
  • «Ефералган». У препарату таку ж активну речовину. Його призначають при хворобах, при яких є біль і висока температура. Засіб допомагає при головному, зубному, м'язового болю. Ще воно ефективно в лікуванні невралгії, радикуліт, біль у суглобах. Приймати «Ефералган» приємніше. Середня вартість становить 146 рублів.
  • «Акамол-Тева». Це анальгетик-антипіретик. З ним знижується температура. Препарат має жарознижувальну властивість, але в якості протизапального засобу він не дає ефекту. За свідченнями медикамент трохи поступається «Парацетамолу». Ціна близько 83 рублів.
  • «Парацетамол» та «Анальгін»

    Часто препарати використовують для швидкого і ефективного зниження температури, але це небезпечно. Анальгін може призвести до тяжких ускладнень – анафілактичного шоку, сильного зниження лейкоцитів у крові, колапсу і зниження температури.
    "Парацетамол" після алкоголю: сумісність, правила прийому, наслідки, поради терапевтів
    З причини ускладнень анальгін заборонили застосовувати як жарознижувальний засіб в Європі і США ще в 1960-1970 рр. ВООЗ з 1991 року теж радить не використовувати засіб для зниження спека. Тому не варто поєднувати дані медикаменти. Якщо «Парацетамол» не ефективний, то застосовують будь-який препарат з ібупрофеном або німесулідом.

    Висновок

    Сумісність алкоголю і «Парацетамолу» є дуже небезпечною. Навіть звичне жарознижуючий і болезаспокійливий засіб здатне послужити причиною смерті людини, що страждає алкогольною залежністю. Щоб не допустити ускладнення, слід уважно ознайомитися з інструкцією, перш ніж приймати медикамент. Ще потрібно проходження комплексного лікування від алкоголізму, потрібно приймати гепатопротектори, дотримуватися приписи лікаря, оскільки багато препаратів негативно діють на печінку, яка і так сильно страждає від етилового спирту. Часто лікарі призначають засоби для відновлення клітин печінки. Вони захищають від розвитку цирозу і забезпечують активне життя на довгий час. Пов'язано це з захистом органу від негативної дії етанолу та прискоренням відновлення його клітин. Дотримання правил прийому "Парацетамолу" після алкоголю дозволить не ставити під загрозу своє життя.
    224