» » "Лоратадин" або "Супрастин": що краще і в чому різниця

"Лоратадин" або "Супрастин": що краще і в чому різниця

Що вибрати при алергії - «Лоратадин» або «Супрастин», буде розглянуто в даній статті. У сучасному світі почастішали випадки алергічних захворювань. Це неадекватна реакція імунної системи людини на зовнішні подразники, при якій виробляється спеціальний гормон — гістамін, який вступає у взаємозв'язок з рецепторами клітин і створює спазм бронхів, набряки, почервоніння. Лікарські препарати «Лоратадин» і «Супрастин» якраз призначені для усунення цих симптомів.
"Лоратадин" або "Супрастин": що краще і в чому різниця

Склад «Лоратадину»

Щоб зрозуміти, що краще - «Лоратадин» або «Супрастин», потрібно ознайомитися з кожним із препаратів докладніше. «Лоратадин» - антигістамінний засіб другого покоління. Активним компонентом виступає лоратадин, у кожній дозі міститься 10 мг. Блокування гістаміну з клітин знімає набряклість тканин і зменшує свербіж і почервоніння на шкірних покривах. Ефект помітний протягом півгодини після прийому.


Форми готового препарату:
  • таблетки по 10 або 20 шт. в блістері;
  • сироп з фруктово-ягідним смаком – 50100 або 120 мл
  • Склад "Супрастину"

    «Супрастин» - протиалергічний препарат першого покоління. У його складі міститься речовина – хлоропірамін, 25 мг в одній таблетці. Крім основної роботи блокування гормону, він знімає протиблювотний ефект, зменшує спазм. Діяти починає вже на 15 хвилині. Випускається препарат у:
  • формі білих таблеток без запаху, у блістер-упаковці міститься 20 таблеток;
  • розчин для внутрішньовенних і внутрішньом'язових введень, в ампулах по 1 мл
  • Що ж купити - «Лоратадин» або «Супрастин»?
    "Лоратадин" або "Супрастин": що краще і в чому різниця

    У чому полягають відмінності?

    Препарати з однієї фармакологічної групи, але все ж між ними є відмінності. Основне – це тривалість дії: від «Лоратадину» ефект триває протягом 24 годин, а від «Супрастину» - від 3 до 6 годин. Іншою важливою відмінністю є обмеження у використанні для дітей. «Супрастин» допустимо застосовувати з 3 місяців, а «Лоратадин» - з 2 років.


    При порівнянні впливу цих препаратів на нервову систему перевага віддається «Лоратадину», так як «Супрастин» викликає сонливість. У чому ще відзнаки «Лоратадину» і «Супрастину»? Слід також звернути увагу на випадки передозування препаратами. Від «Лоратадину» відзначалися прояви головного болю, блювоти і тахікардії, від «Супрастину» з'являлися при передозуванні галюцинації, блювання, прискорене серцебиття, часткова або повна втрата координації, відчуття тривоги, збуджений стан, кома, судоми та інші реакції.
    "Лоратадин" або "Супрастин": що краще і в чому різниця

    Що дієвіше «Лоратадин» або «Супрастин»?

    Проведемо оцінку ефективності препаратів. Для початку треба точно визначити причину їх застосування. «Супрастин» частіше застосовувати для купірування алергічної реакції, спричинена укусом комах або набряку Квінке. «Лоратадин» має перевагу тоді, коли необхідно тривале лікування препаратом, часто його використовують під час сезонного або цілорічного алергічного риніту або при дерматозах.
    Використання «Лоратадину» не пов'язане з прийомом їжі, але при вживанні алкогольних напоїв його ефективність буде знижена. При одночасному прийомі антибіотиків класу еритроміцин, збільшується токсичність останнього, хоча їх одночасний прийом призводить до посилення дії антигістамінного препарату. «Супрастин» лікарі рекомендують приймати разом з їжею, так посилюється його ефективність.
    "Лоратадин" або "Супрастин": що краще і в чому різниця
    Якщо порівняти за силою дії препарати, то можна сказати, що «Лоратадин» працює найбільш ефективно і тривалий час, практично відсутня снодійний ефект і звикання. Але з-за непереносимості компонентів ліки деяким пацієнтам застосування препарату протипоказане. Бувають ситуації, коли необхідний седативний ефект при лікуванні, в цьому випадку краще застосувати «Супрастин». «Лоратадин», незважаючи на високу ефективність, що негативно впливає на серцево-судинну систему і порушує роботу ШЛУНКОВО-кишкового тракту у дітей. Ця основна причина заборони прийому до дворічного віку. «Супрастин» або «Лоратадин» - що ефективніше в конкретному випадку, підкаже лікар.

    Можлива заміна?

    Іноді в клінічних випадках необхідна заміна «Супрастину» на «Лоратадин». Перший препарат викликає сухість слизових оболонок і збільшує в'язкість мокротиння в легенях. При застуді і наявність кашлю ефект від прийому препарату буде небажаним, так як буде затрудняться відходження мокротиння і сповільнюватися процес одужання, в деяких випадках це може призвести до запалення легенів. При алергічних ринітах або полінозі також слід провести заміну препаратів, щоб не спровокувати гайморит або синусит.
    "Лоратадин" або "Супрастин": що краще і в чому різниця
    Якщо робота хворого пов'язана з зосередженням і підвищеною увагою: водій, хірург, інженер-наладчик і т. п., то препарати слід поміняти. Ще чим відрізняється «Лоратадин» від «Супрастину»?

    Протипоказання і вартість

    До загальних протипоказань відносять:
  • індивідуальну непереносимість;
  • період вагітності і лактації.
  • Перед вживанням будь-якого препарату необхідно вивчити інструкцію, в тому числі звернути увагу на вплив на реакцію при керуванні автомобілем. Не можна приймати препарати:
  • з алкоголем;
  • з психолептиками і заспокійливими;
  • з опіоїдними анальгетиками.
  • "Лоратадин" або "Супрастин": що краще і в чому різниця
    Літнім і виснаженим хворим використовувати препарати потрібно з особливою обережністю, оскільки вони можуть спровокувати запаморочення. Вартість «Лоратадину» нижче «Супрастину» приблизно в два рази, це залежить від виробника та кількості таблеток в упаковці.

    Алергія у дітей

    Часто з алергічними реакціями у своїх дітей стикаються молоді мами. Алергічний відповідь організму виглядає наступним чином:
  • набряки;
  • червоні плями;
  • свербіж;
  • риніт, дерматит і кон'юнктивіт;
  • запалення слизової;
  • свербіж і набряк при укусі комахи.
  • Причина розвитку таких симптомів може бути:
  • у прийомі фруктів або шоколаду;
  • при контакті з м'якими іграшками;
  • при цвітінні рослин.
  • Найчастіше патологію можна усунути за допомогою антигістамінних засобів. Що вибрати, «Лоратадин» або «Супрастин» дитині?

    Препарат «Лоратадин» в дитячому віці

    Не дивлячись на те, що «Лоратадин» не призначають маленьким дітям, педіатри практикують введення його в схему лікування. Найчастіше його рекомендують, щоб виключити лікарську алергію перед вакцинацією. Дітям краще давати його у вигляді сиропу, так зручніше і приємніше з-за його солодкого смаку. У віці від 2 до 12 років призначають 005 г один раз на день, у молодшому віці до 2 років 025 мг на добу.
    "Лоратадин" або "Супрастин": що краще і в чому різниця

    «Супрастин» дітям

    Вікове обмеження до прийому «Супрастину» - перший місяць життя малюка, тому з 1 місяця його можна застосовувати з грудним молоком або у вигляді ін'єкцій. Важливо не забувати, що сам препарат знімає симптоматику, але не лікує алергію, тому необхідно виявити її причини і виключити контакт дитини з подразником. При порушенні роботи нирок або печінки у малюка медикамент повинен застосовуватися з особливою обережністю, з індивідуальним підбором дози. «Супрастин» в таблетках:
  • від 1 місяця до року – 1/4 таблетки два - три рази в день;
  • від 1 року до 6 років – 1/4 таблетки не менше трьох разів на день;
  • від 6 до 14 років – 1/2 таблетки два - три рази на добу.
  • Ін'єкції роблять внутрішньом'язово у таких дозах:
  • від 1 місяця до 1 року – 1/4 ампули;
  • від 1 року до 6 років – 1/2 ампулке;
  • від 6 до 14 років – 1 ампула.
  • Максимально допустима доза «Супрастину» - 2 мг активної речовини на 1 кг ваги дитини.

    Особливості призначення грудним дітям

    Застосування «Супрастину» немовлятам повинно здійснюватися тільки під контролем педіатра. Часто його використовують для швидкого зниження температури в комбінації з «Анальгін» і «Но-Шпою». Якщо дитина страждає рефлюксною хворобою, вживання «Супрастину» на ніч може посилити його прояв. Важливо врахувати, що до складу таблеток і «Супрастину», і «Лоратадину» входить лактоза, яка може порушити роботу обміну вуглеводів. Хворим, які страждають лактозною недостатністю, застосування обох препаратів не рекомендовано. Вибір того чи іншого препарату повинен виходити з обліку поставленого діагнозу, ступеня розвитку алергічної реакції і призначення лікаря. Перед застосуванням слід врахувати весь анамнез хворого, щоб не завдати ще більше шкоди для організму. Що вибрати - «Лоратадин» або «Супрастин», вирішувати Вам.
    512