Рубрики

» » "Фармацитрон": інструкція по застосуванню, склад, аналоги

"Фармацитрон": інструкція по застосуванню, склад, аналоги

Популярним і дієвим способом лікування простудних недуг є прийом порошків на основі парацетамолу. Такі препарати допомагають швидко усунути ознаки гострої респіраторної вірусної інфекції. Ефективно справляється з поставленим завданням ліки «Фармацитрон». Інструкція докладно описує склад, показання та рекомендації щодо застосування медикаменту.

Опис препарату

У холодну пору року величезна кількість людей стикається з різними простудними захворюваннями, які супроводжуються підвищенням температури, болем у горлі, закладеністю носа та погіршенням загального стану. Такий стан вибиває із звичного ритму життя.

Скоріше здолати недугу допомагають розчинні порошки, в складі яких звичайно є ударна доза аскорбінової кислоти і парацетамолу. До такої категорії препаратів відноситься «Фармацитрон». Інструкція позиціонує його як медикамент, що володіє відразу декількома механізмами терапевтичного впливу.
"Фармацитрон": інструкція по застосуванню, склад, аналоги
Фахівці стверджують, що порошок від застуди може за короткий проміжок часу значно поліпшити стан хворого. Застосовувати його зазвичай рекомендують в якості екстреної заходи при появі перших ознак вірусної інфекції респіраторного тракту.

Склад

За рахунок яких компонентів діє препарат «Фармацитрон»? Склад медикаменту комплексний, що дозволяє ефективно боротися відразу з усіма симптомами захворювання. В якості активного компонента застосовується парацетамол (500 мг) – ненаркотичний анальгетик, що сприяє зниженню високої температури тіла до нормальних значень. Знижує проникність судинних стінок і покращує захисні функції організму аскорбінова кислота. Крім цього, компонент бере участь в процесі вуглеводного обміну, синтезі стероїдних гормонів і окислювально-відновних реакціях. Аскорбінова кислота сприяє продовженню дії парацетамолу і поліпшує його переносимість організмом. В її складі препарату міститься 50 мг. Для зниження набряку слизових оболонок носової порожнини серед компонентів порошку «Фармацитрон» можна знайти фенілефрину гідрохлорид. Це стимулятор альфа-адренорецепторів, звужує судини і відрізняється досить нетривалою дією (близько 20 хвилин). Як антигістамінного компонента використовується фенирамин малеат.
Також у складі є допоміжні компоненти: лимонний ароматизатор, колоїдний діоксид кремнію, лимонна кислота, целюлоза мікрокристалічна, цукор, барвники.

Форма випуску

Лікарська засіб виробляється в Канаді фармацевтичною компанією Pharmascience у вигляді гранульованого порошку, розфасованого в паперові пакети. В одному пакеті міститься 23 р протизастудного препарату «Фармацитрон». Відгуки пацієнтів свідчать про те, що така форма випуску досить зручна. Порошок має приємний лимонний смак, його можна вживати як чай.

"Фармацитрон": інструкція по застосуванню, склад, аналоги
Реалізуються пакети з порошком поштучно. Також можна придбати упаковку, в якій міститься відразу 10 паперових саші. Вартість медикаменту – 430-530 рублів.

Як діє «Фармацитрон»?

Інструкція стверджує, що ліки володіє комплексним терапевтичним впливом і досить швидко усуває неприємні симптоми гострих респіраторних захворювань. Аналгетичний компонент парацетамол проявляє виражений жарознижувальний та аналгетичний ефект. Температура тіла починає знижуватися вже через 20-30 хвилин після прийому «Фармацитрона». Антигістамінний речовина фенирамин малеат усуває свербіж слизової оболонки носової порожнини, усуває сльозотечу і набряклість тканин, знижує ризик появи алергічний реакцій на місцевому рівні. Звуження судин сприяє фенілефрину гідрохлорид. Компонент усуває закладеність носових ходів, набряклість придаткових пазух.

Показання для призначення

Препарат «Фармацитрон» часто призначається фахівцями для лікування перших ознак гострих респіраторних захворювань. Це універсальний лікарський засіб можна легко прийняти як на роботі, так і в домашніх умовах. Згідно інструкції, ліки ефективно впоратися з закладеністю носа, підвищеною температурою тіла, ломота в суглобах і головним болем. Крім цього, препарат можна приймати у таких випадках:
  • мігрень;
  • синусити;
  • невралгія;
  • сильний зубний біль;
  • альгодисменорея;
  • риніт алергічного характеру.
  • "Фармацитрон": інструкція по застосуванню, склад, аналоги
    Експрес-препарат дозволяє швидко купірувати малоприємні ознаки вірусних захворювань і больового синдрому. Однак перед початком застосування ліків слід ознайомитися з протипоказаннями та отримати консультацію лікаря.

    Спосіб застосування

    «Фармацитрон» (порошок) слід розводити у гарячій кип'яченій воді (не окропі!). Вміст одного паперового пакета необхідно залити 200 мл рідини, добре перемішати і випити як чай. Приймати засіб протягом дня потрібно не більше 4 разів. Препарат містить дорослу дозу парацетамолу, тому додатковий прийом жарознижуючих засобів не рекомендується. Допустима тривалість лікування медикаментом – 3 дні.

    Кому забороняється приймати «Фармацитрон»?

    Аналоги препарату, як і оригінальний засіб, далеко не всім пацієнтам дозволяється використовувати в процесі лікування грипу або ГРВІ. Це пов'язано з тим, що в складі порошку міститься велика кількість діючих компонентів, які часто викликають алергічні реакції та інші види ускладнень. Порошок від застуди не призначається пацієнтам, які мають тяжкі захворювання травного тракту, порушення в роботі нирок і печінки. Неприпустимо приймати «Фармацитрон» людям, які страждають від алкоголізму та портальної гіпертензії.

    Особливості застосування препарату

    У період вагітності протизастудний порошок заборонено використовувати у першому і третьому триместрі. Виключно за призначенням лікаря «Фармацитрон» може застосовуватися для лікування у другому триместрі.
    "Фармацитрон": інструкція по застосуванню, склад, аналоги
    Пацієнтам з цукровим діабетом необхідно враховувати, що в складі ліки міститься 20 г цукру. При гіперплазії простати, закритокутовій глаукомі, синдромі Жильберра і Дубина-Джонсона з особливою обережністю застосовують препарат «Фармацитрон». Відгуки свідчать про те, що при дотриманні всіх рекомендацій, зазначених виробником, порошок від застуди здатний значно поліпшити стан вже в перші дні хвороби.

    Підходить дітям?

    Навіть лікування звичайної ГРВІ у дитини має проходити під керівництвом фахівця. Тільки лікар може правильно підібрати схему медикаментозного впливу для малюка певної вікової групи. Для полегшення симптомів простудного недуги дітям часто призначають порошки на основі жарознижуючих компонентів і вітаміну C. Ця категорія ліків дозволяє ефективно лікувати ГРВІ та грипу.
    "Фармацитрон": інструкція по застосуванню, склад, аналоги
    Можна «Фармацитрон» дітям? Згідно інструкції, препарат не призначають пацієнтам молодше 14 років. Це пов'язано з тим, що медикамент містить велику дозу активних речовин, призначену для дорослої людини. В іншому випадку існує величезний ризик передозування і виникнення ряду характерних симптомів.

    Чим замінити?

    В аптеках можна знайти дитячі протипростудні порошки. Деякі з них можна давати малюкові, якому вже виповнилося 2 роки. До таких засобів відноситься «Антифлу Кідз». Комбінований препарат має у складі парацетамол (160 мг), аскорбінку (50 мг), хлорфенірамін малеату (1 мг). Його використовують для симптоматичного лікування грипу і застудних захворювань у дітей від 2 до 12 дет.
    "Фармацитрон": інструкція по застосуванню, склад, аналоги
    «Ферфекс» для дітей – ще один аналог препарату «Фармацитрон». Інструкція дозволяє його давати малюкам до 6 років. Парацетамолу у складі цього порошку – 280 мг. Добова доза препарату залежить від вікової групи дитини. При передозуванні з'являються такі симптоми, як нудота, блідість шкірних покривів, блювання.

    Аналоги для дорослих

    В яких випадках потрібно замінити «Фармацитрон»? Аналоги підбираються при відсутності терапевтичного ефекту від прийому порошку або його непереносимості компонентів. Популярним дієвим засобом є «Терафлю». Його можна приймати в гострий період грипу і ГРВІ. У складі є 325 мг парацетамолу, 20 мг фенирамина малеату і 10 мг фенілефрину гідрохлориду.
    "Фармацитрон": інструкція по застосуванню, склад, аналоги
    Згідно інструкції, «Терафлю» має жарознижуючу, протиалергічну, судинозвужувальну і протикашльовою дією. Призначати його можуть підліткам з 12 років. Для багатьох пацієнтів найбільш ефективним виявився препарат «Фармацитрон». Інструкція рекомендує вживати його лише в якості екстреної заходи.
    718