» » Чи можна давати "Нурофен" і "Парацетамол" одночасно: сумісність препаратів та показання до застосування

Чи можна давати "Нурофен" і "Парацетамол" одночасно: сумісність препаратів та показання до застосування

На фармакологічному ринку існує безліч препаратів для зниження температури. Тому перед багатьма мамами стоїть серйозний і відповідальний вибір на користь того або іншого засобу. Найчастіше він падає на «Нурофен» або «Парацетамол», які мають антипиретическими властивостями, але по-різному впливають на організм. Плюсом цих препаратів є ще й той факт, що вони дозволені до прийому навіть дітям. Але, як і всі ліки, теж мають ряд протипоказань і побічних ефектів. Спробуємо з'ясувати, в чому відмінності препаратів. Дізнаємося, можливий прийом «Нурофена» і «Парацетамолу» одночасно. Адже це справді дуже важливо.
Чи можна давати "Нурофен" і "Парацетамол" одночасно: сумісність препаратів та показання до застосування

Препарат «Нурофен»: опис, принцип дії

Діючою речовиною є ібупрофен. Міжнародне непатентована назва (МНН) Нурофена» - ібупрофен. Основна дія препарату спрямована на зменшення симптомів, пов'язаних з болем, почервонінням шкіри, набряком і лихоманкою. Його дія на організм полягає в зниженні вироблення біологічно активних речовин простагландинів. Ефект триває від 6 до 8 годин.


Дія ібупрофену спрямоване на купірування головного, м'язової, суглобової і зубного болю; а також на зниження температури тіла при підвищених показниках. Для дітей такою температурою буде 385 градуса і більше (за відсутності хронічних захворювань), для малюків з непереносимістю лихоманки у віці до трьох місяців такий температурний поріг - 38 градусів. Дозування дитячого «Нурофена» наведена нижче.

Протипоказання до застосування

Чи можна давати "Нурофен" і "Парацетамол" одночасно: сумісність препаратів та показання до застосування
Застосовувати «Нурофен» не слід при:
  • виразкової хвороби шлунка або дванадцятипалої кишки;
  • хвороби Крона, неспецифічному виразковому коліті;
  • шлункових кровотечах, спровокованих неправильним прийомом протизапальних препаратів;
  • тяжкому порушенні роботи нирок або печінки;
  • вираженому порушенні роботи серця, що супроводжується набряками та задишкою;
  • наявності вогнища кровотечі в будь-якому органі;
  • хвороби, що перешкоджають роботі системи згортання крові;
  • непереносимості або порушенні всмоктування цукрів (фруктози, галактози, сахарози, глюкози);
  • алергічних реакціях на діюча речовина - ібупрофен.
  • Не рекомендується прийом препарату у післяопераційний період після операції на серці. Під час вагітності терміном до 24 тижнів дозволений прийом тільки під наглядом лікаря, а після 24-го тижня і в період лактації приймати «Нурофен» не можна.


    Побічні ефекти

    Серед побічних ефектів відзначають: алергію на діюча речовина препарату; розлад роботи шлунково-кишкового тракту з можливою появою нудоти, блювоти, діареї; головний біль. До дуже рідкісних побічних симптомів відноситься анемія, посилення кровоточивості, пошкодження тканин нирок та печінки, розвиток менінгіту.
    Чи можна давати "Нурофен" і "Парацетамол" одночасно: сумісність препаратів та показання до застосування

    «Парацетамол»: опис та дія

    Активною речовиною «Парацетамолу» є ацетоминафен. Механізм дії полягає в зниження активності сигналів, що надходять у головний мозок від запальних біологічно активних речовин. Препарат добре справляється з головним болем, хронічними больовими синдромами. Засіб застосовується у якості додаткової знеболюючої терапії. Препарат успішно використовують для зниження температури тіла при високих її показниках, так як він здатний знижувати активність терморегуляторного центру мозку.

    Показання до застосування «Парацетамолу»

    Призначають лікарський препарат у тих же випадках, що і «Нурофен»:
  • запальна біль;
  • мігрень;
  • хворобливі менструації;
  • підвищена температура тіла.
  • У деяких випадках його не можна приймати. Про це - нижче.

    Протипоказання

    Для успішного лікування Парацетамолом» слід враховувати ряд факторів:
  • на тлі прийому необхідна відмова від вживання алкогольних напоїв;
  • можлива алергія на препарат;
  • не рекомендується засіб при захворюваннях нирок і печінки;
  • з обережністю приймати препарат при захворюваннях, пов'язаних з щитовидною залозою.
  • Застосування препарату дозволено вагітним жінкам, а також у період годування груддю.
    Чи можна давати "Нурофен" і "Парацетамол" одночасно: сумісність препаратів та показання до застосування

    Побічні ефекти

    До побічних ефектів можна віднести:
  • Анемію - стан, коли знижується вироблення еритроцитів.
  • Агранулоцитоз - зменшується кількість лейкоцитів в кров'яному руслі.
  • Тромбоцитопенію - посилюється кровоточивість за утворюється дефіцит клітин-тромбоцитів.
  • Порушення роботи нирок.
  • При виникненні будь-яких негативних проявів рекомендується перервати засобом лікування і звернутися до лікаря.

    «Парацетамол» та «Нурофен»: правильне дозування

    Використовувати ці два препарату для лікування дітей. Різниця в тому, що перший можна застосовувати з першого місяця життя, другий же призначають дітям з трьох місяців, при цьому обов'язково враховують масу тіла дитини. Дозування дитячого «Нурофена» і «Парацетамолу» наведена в таблиці. Розглянемо її.


    Вік дитини



    Дозування в один прийом «Парацетамол», мг



    Дозування в один прийом «Нурофен», мг



    з народження



    70-100



    -



    від 3 міс. до 6 років



    150-200



    100



    від 6 до 12 років



    200-500



    200



    старше 12 років



    600



    400

    В один прийом доза розраховується по вазі дитини: на 1 кг маси тіла припадає 5-10 мг препарату. У разі необхідності таблетка може бути прийнята 3 або 4 рази в день, при умови що добова доза не перевищить рекомендоване співвідношення: для «Нурофена» це 003 г на 1 кілограм ваги; для «Парацетамолу» - 50 мг/кг маси. Будь-яку подібну дію має бути обговорена з лікарем. Дозування "Парацетамолу" в таблетках по інструкції по застосуванню для дорослих – 500 мг за один прийом, але в разі екстреної ситуації лікарі допускають одноразовий прийом препарату в дозі 800-1000 мг. При цьому також враховується вага хворого: чим нижчий індекс маси тіла, тим менше знадобиться випити ліки.

    Можлива передозування

    Будь-яке призначення препаратів повинно здійснюватися лікарем, який правильно оцінить стан і масу тіла пацієнта, призначить правильне дозування ліків. Але слід врахувати, що самостійне скорочення прийому або недотримання тимчасового проміжку, а також прийом препаратів «Нурофен» і «Парацетамол» одночасно може призвести до інтоксикації. Самолікування небезпечне!

    Чи можна давати "Нурофен" і "Парацетамол" одночасно: сумісність препаратів та показання до застосування
    Основні симптоми отруєння «Парацетамолом» супроводжуються:
  • больовими відчуттями в області живота, нудотою і блювотою;
  • запамороченням і сплутаністю свідомості;
  • печінковою недостатністю;
  • печінковою комою;
  • алергічної реакцією;
  • порушенням функцій системи кровотворення.
  • При передозуванні «Нурофена» спостерігаються:
  • біль у животі;
  • нудота, до якої в подальшому може приєднатися блювання;
  • мляве і сонливий стан;
  • диплопія;
  • поява головного болю;
  • спазм жувальних м'язів;
  • порушення слуху, сторонній шум у вухах;
  • зниження артеріального тиску;
  • порушення серцевого ритму;
  • депресивний стан.
  • Прислухайтеся до свого організму і при необхідності консультуйтеся з лікарем.

    Чи можна давати «Парацетамол» та «Нурофен» одночасно?

    Авторитетні лікарі все частіше висловлюються на користь спільного прийому цих двох препаратів для більш ефективного способу боротьби з високою температурою. Тільки необхідно відзначити, що «Нурофен» і «Парацетамол» одночасно застосовувати не можна, їх чергують через певний час. Така комбінація застосовується, якщо дії одного з ліків не вистачає для зниження температури і поліпшення загального стану хворого. Бувають випадки, коли препарат швидко, але ненадовго знімає лихоманку, і вже через 4-5 годин необхідний повторний прийом. У таких ситуаціях можна чергувати нестероїдні протизапальні препарати з різних груп.
    Чи можна давати "Нурофен" і "Парацетамол" одночасно: сумісність препаратів та показання до застосування

    Як правильно чергувати препарати?

    Насамперед чекаємо ефекту від прийнятого першим препарату, щоб визначити інтервал для прийому другого ліки. Краще всього починати з ібупрофену, він трохи сильніше впливає на запальні процеси. Час роботи у них різне: «Парацетамол» через 1-2 години справляється з недугою, «Нурофен» - через 45-90 хвилин. Якщо зберігається колишня інтенсивність симптомів, приймається другий препарат. Але між цими прийомами повинно пройти не менше 4 годин. Цей алгоритм дій, заснований на сумісності «Нурофена» і «Парацетамолу», найбільш безпечний. Якщо мова йде про дитячому організмі, то спочатку можна спробувати збити температуру «Нурофеном». Якщо показники сильно не зміняться, то не раніше ніж через 15–2 години можна скористатися «Парацетамолом» у вигляді ректальних свічок. Такий препарат в аптеці найчастіше продається під торговою назвою «Цефекон». Супозиторії не матимуть негативного впливу на органи ШЛУНКОВО-кишкового тракту малюка. Ефект від їх застосування настане не так швидко, але дії препарату вистачить до 8 годин. «Парацетамол» та "Ібупрофен" разом допоможуть найбільш ефективно збити температуру.
    Чи можна давати "Нурофен" і "Парацетамол" одночасно: сумісність препаратів та показання до застосування

    Корисні рекомендації

    Для більш успішної та безпечної терапії дотримуйтеся наступних рекомендацій:
  • не слід перевищувати призначену лікарем дозування (в середньому: «Парацетамол» - 500 мг, «Нурофен» - 400 мг або залежно від маси тіла);
  • приймайте лікарський засіб один раз на чотири-шість годин;
  • терапію проводите не більше 10 днів.
  • Якщо ефекту від лікування немає, необхідно якнайшвидше звернутися до лікаря.

    Що краще, «Нурофен» або «Парацетамол»? Думка лікарів

    Якщо застосування «Нурофена» і «Парацетамолу» одночасно не представляється можливим, тобто критерії, які допоможуть визначити, який препарат краще, і у якого менше побічних ефектів:
  • Зниження температури тіла – з цим швидше справляється ібупрофен.
  • Зняття больових відчуттів при ковтанні - краще «Нурофен».
  • Купірування болю в області вуха – сильніше знеболить ібупрофен.
  • Безпека ліки – під час прийому "Нурофена" та ібупрофену фіксувалися випадки ураження слизової шлунка. За «Парацетамолом» при прийомі його до 10 днів такого ефекту не спостерігалося.
  • Можливість застосовувати при бронхіальній астмі. При прийомі «Парацетамолу» не були зафіксовані випадки загострення астми.
  • Можливість застосовувати при відкритому артеріальному протоці. Згідно педіатричних досліджень, і "Ібупрофен", «Парацетамол» в даному випадку володіють однаковим ефектом.
  • З сказаного слід, що «Парацетамол» дозволяється до застосування всім людям, в тому числі страждаючим бронхіальною астмою, для зниження температури і купірування болю. Призначається пацієнтам будь-якого віку, в тому числі і новонародженим дітям. «Нурофен» більше підійде для швидкого зняття лихоманки, усунення болю в горлі та вушної області. Застосовувати для лікування дітей його дозволено з трьох місяців, і при вазі малюка більше 5 кілограм. "Парацетамол" та ібупрофен разом застосовувати можна, але тільки за призначенням лікаря. Між прийомом ліків повинно пройти не менше чотирьох годин.
    236