Рубрики

» » "Парацетамол ЕКСТРАТАБ": інструкція по застосуванню, склад та відгуки

"Парацетамол ЕКСТРАТАБ": інструкція по застосуванню, склад та відгуки

У статті розглянемо інструкцію щодо застосування до Парацетамолу Экстратаб». Біль і жар є характерними ознаками запальної реакції, і тому лікарські засоби, здатні купірувати хвороботворні прояви, постійно затребувані. «Парацетамол» протягом довгого часу залишається популярним препаратом, який призначається при різних захворюваннях, які проявляються гипертермическим і больовим синдромом – його застосування рідко супроводжується побічними ефектами з боку систем організму пацієнта, причому медикамент можна призначати в будь-якому віці у відповідному дозуванні.
"Парацетамол ЕКСТРАТАБ": інструкція по застосуванню, склад та відгуки
У процесі лікування необхідно пам'ятати про те, що лікарський засіб не ліквідує прямий причини хвороби. Препарат рекомендується у вигляді симптоматичної терапії, яка може тимчасово впоратися з ознаками патологічного процесу, і тому його застосування повинне бути короткочасним. Ефективність лікування повинен оцінювати кваліфікований лікар – лише фахівець здатний вірно оцінити ризики терапії і призначити ефективну дозу, необхідну пацієнту, а також своєчасно побачити небажані зміни в його стані.


Завдяки аскорбінової кислоти здійснюється регуляція проникності стінок судин, а також процесів синтезу ряду гормонів в людському організмі – завдяки цьому потенціюється ефект парацетамолу. Клінічні випробування та експерименти показали, що два компоненти ліки в своєму поєднанні потенціюють вплив препарату. Це сприятливо позначається на стані пацієнта – знижується ймовірність появи побічних ефектів, які розвиваються при вживанні вітаміну С і парацетамолу.

Склад «Парацетамол Экстратаб»

Одна таблетка має наступний склад: діючі компоненти – 05 г парацетамолу, 015 грама аскорбінової кислоти; допоміжні речовини: гіпромелоза (гідроксипропілметилцелюлоза), макрогол 6000 (поліетиленгліколь 6000), стеаринова кислота, кукурудзяний крохмаль.


Опис: препарат випускається у вигляді таблеток від білого до жовтувато-білого кольору, довгастої форми з двоопуклою рискою на одній із сторін і округленими кінцями. Допустима невелика «мармуровість» кошти. В упаковці «Парацетамол Экстратаб» 500 мг + 150 мг, 20 таб. або 10 таблеток.

Показання до застосування даного лікарського засобу

Розберемося, в яких випадках призначається препарат. «Парацетамол Экстратаб» виписують пацієнтам в наступних ситуаціях:
  • при діагностуванні гіпертермічного синдрому у людини різного ступеня вираженості, особливо тоді, коли висока температура являє собою симптом запальних та інфекційних хвороб (грип, ГРВІ, респіраторні інфекції);
  • при появі больового синдрому (помірного та слабкого ступеня вираженості), який супроводжує стоматологічні патології;
  • для лікування головного болю, що супроводжує різні хвороби;
  • у вигляді симптоматичного препарату, який може вилікувати суглобовий та м'язовий біль;
  • при больовому синдромі, який супроводжує циклічні зміни при місячних;
  • при неврологічних патологіях.
    "Парацетамол ЕКСТРАТАБ": інструкція по застосуванню, склад та відгуки
  • У кожному пацієнту випадку слід обговорити з лікарем доцільність застосування ліків «Парацетамол Экстратаб» - в його інструкції по застосуванню сказано, що лікувальний курс повинен бути максимально нетривалим, а без призначення лікаря заборонено приймати засіб більше трьох діб поспіль.

    Фармакодинамічні властивості медикаментозного препарату

    Згідно інструкції, «Парацетамол Экстратаб» характеризується жарознижуючу і знеболюючу дію. Лікарський засіб блокує 1 і 2 циклооксигеназу переважно в центральній нервовій системі, впливаючи на центри терморегуляції і болю. Клітинні пероксидази в запалених тканинах нейтралізують дію речовини на циклооксигеназу, чим пояснюється майже повна відсутність протизапального ефекту у парацетамолу. Засіб не справляє негативного впливу на затримку води і натрію (водно-сольовий обмін) і слизову оболонку кишечника і шлунка, внаслідок відсутності впливу на простагландиновий синтез в периферичних тканинах. Малоймовірна можливість формування метгемоглобіну. Вітамін С (аскорбінова кислота) в людському організмі не утворюється, надходить лише з продуктами харчування. Фізіологічні функції: виступає кофактором ряду реакцій амідування та гідроксилювання – переносить на ферменти електрони, наділяючи їх відновлювальним еквівалентом. Бере участь у реакціях гідроксилювання лизиновых і пролиновых залишків проколагену з формуванням гидроксилизина і гідроксипроліну (посттрансляционная колагенова модифікація), окисленні лизиновых бічних ланцюгів білків і утворення в процесі синтезу картинита гидрокситриметиллизина, окисленні до фоліновоїкислоти фолієвої, метаболізмі препаратів в печінкових мікросомах і гідроксилювання дофаміну з формуванням норадреналіну. Підсилює активність ферментів амидирующих, які беруть участь у процессингу холецистокініну, антидіуретичного гормону і окситоцину. Бере участь в наднирниках в стероидогенезе. Основне значення на тканинному рівні – роль у синтезі протеогліканів, колагену та інших органічних елементів міжклітинної речовини кісток, зубів, ендотелію капілярів.
    "Парацетамол ЕКСТРАТАБ": інструкція по застосуванню, склад та відгуки

    Інструкція «Парацетамолу Экстратаб»

    У з'єднанні з вітамінів С "Парацетамол" призначається всередину. Пацієнтам після дванадцяти років і дорослим виписують вживання однієї таблетки лікарського кошти кожні шість годин (залежить від вираженості симптоматики), але добова доза «Парацетамолу Экстратаб» не повинна бути більше чотирьох таблеток (у перерахунку на ацетамінофен 2000 мг). Дітям від шести до дванадцяти років препарат дають по половині таблетки три-чотири рази на добу. До шести років пацієнтам медикамент не виписується в цій віковій категорії користуються аналогами, які випускаються у формі сиропів або свічок (дозування визначається вагою дитини). При рекомендації препарату для купірування болю рекомендується вживати ліки максимум п'ять діб поспіль. Якщо у пацієнта гіпертермія, прийом медикаменту обмежується трьома днями.

    Протипоказання

    «Парацетамол Экстратаб» небажано призначати в таких випадках:
  • при діагностуванні у хворого серйозних хронічних хвороб нирок і печінки, що супроводжуються порушенням діяльності даних органів;
  • при наявності у пацієнта змін у функціонуванні печінкових ферментативних систем;
  • при загостренні процесів запалення, які впливають на систему травлення;
  • під час кровотеч кишечника і шлунка;
  • у період грудного вигодовування і виношування дитини;
  • при індивідуальній чутливості до тієї чи іншої речовини в складі;
  • на тлі генетичних гіпербілірубінемій, які супроводжують синдром Жильбера, Дубіна-Джонсона і Ротора;
  • при дефектах гемопоезу (механізм виробництва і дозрівання формених кров'яних елементів);
  • при діагностуванні у пацієнта генетичних анемій;
  • у пацієнтів, які зловживають спиртними напоями;
  • при бронхіальній астмі, особливо при формах, характер яких на фоні вживання НПЗЗ погіршується.
  • Лікування лікарським засобом забороняється при індивідуальній непереносимості організму пацієнта до будь-якої речовини, що входить до складу препарату.

    "Парацетамол ЕКСТРАТАБ": інструкція по застосуванню, склад та відгуки

    Заходи безпеки при використанні

    Що ще нам повідомляє інструкція по застосуванню до пігулок «Парацетамол Экстратаб»? Пацієнтам до шести років препарат не призначають у даній віковій категорії рекомендуються свічки і сиропи, у складі яких є парацетамол («Цефекон», «Ефералган», «Панадол»). Якщо комплексна терапія триває більше п'яти діб, але очікуваний ефект не досягається, обов'язкова консультація лікаря. При призначенні препарату «Парацетамол Экстратаб» понад п'яти днів вимагається обов'язковий контроль загального дослідження крові. Хворим, які страждають патологіями печінки (гепатози, цирози, гепатити), необхідно слідкувати за показниками проб печінки.
    Під час лікування бажано здавати кров на сечову кислоту і глюкозу – ліки спотворює результат аналізів, які направлені на діагностику подагри і цукрового діабету. Пацієнтам, страждаючим від пристрасті до алкоголю, небажано призначати «Парацетамол» - ліки провокує токсичне ураження печінки. При лікуванні немає потреби відмовлятися від водіння транспортного засобу – препарат на концентрацію уваги не впливає.

    Перехресні взаємодії з іншими лікарськими препаратами

    До початку терапії необхідно повідомити лікаря про всі ліки, які приймаються пацієнтом – дотримання такої рекомендації дозволить уникнути негативних ефектів.
    "Парацетамол ЕКСТРАТАБ": інструкція по застосуванню, склад та відгуки
    Як вказує інструкція по застосуванню, «Парацетамол Экстратаб» з вітаміном зменшує ефективність засобів, призначених для терапії подагри. Якщо він виписується одночасно з непрямими антикоагулянтами, з-за ацетамінофену підвищується ймовірність розвитку серйозних кровотеч. Препарат не можна призначати разом з іншими НПЗП пацієнтам, які страждають на недостатність нирок – це підсилює ризик ускладнень, які пов'язані з цим органом. Кишкові сорбенти («Атоксіл», «Ентеросгель») погіршують всмоктування «Парацетамолу» в кишечнику. При одночасному вживанні «Парацетамолу» і ліків, що впливають на систему ферментів печінки, може різко збільшитися концентрація активної речовини першого, навіть при невеликій передозуванні. У поєднанні з алкоголем ацетамінофен негативно впливає на печінку, провокуючи порушення підшлункової залози. Засвоєння і всмоктування заліза, яке міститься в ліках і їжі, збільшується завдяки вітаміну С, але негативно впливає на метаболізм антикоагулянтів і активує кров'яний згортання. Лужні мінеральні води, контрацептиви, аспірин і свіжовичавлені соки знижують всмоктування аскорбінової кислоти. Стероїдні гормони, що виробляються корою надниркових залоз, НПЗЗ інших груп і хлористий кальцій прискорюють виведення з організму вітаміну С.
    "Парацетамол ЕКСТРАТАБ": інструкція по застосуванню, склад та відгуки

    Побічні прояви

    Препарат «Парацетамол Экстратаб» провокує такі побічні ефекти:
  • з боку ШКТ: порушення випорожнення, блювання, біль під грудьми, нудоту, викликає симптоми, характерні для панкреатиту та холециститу;
  • з боку органів кровотворення: лейкопенію, анемію;
  • з боку системи імунітету: кропив'янка, висип, анафілактичний шок;
  • з боку ЦНС: розбитість, слабкість.
  • Вітамін С здатний впливати на кровотворну систему (лейкоцитоз, анемія), підвищувати кров'яний сироватці концентрацію цукру.

    Симптоми передозування

    Якщо рекомендовані дозування «Парацетамолу» значно перевищені, препарат може викликати:
  • шкірну блідість і зниження артеріального тиску;
  • блювання, біль у животі, нудоту, поганий апетит;
  • запаморочення, головний біль;
  • дефекти функціонування нирок і печінки.
  • Передозування вітаміну С має наступні прояви:
  • часте сечовипускання;
  • розлади сну;
  • порушення стільця, блювота, біль в животі розлитого характеру, нудота;
  • різке зниження змісту глюкози в кров'яний сироватці.
  • Специфічним протиотрутою (антидотом) «Парацетамолу Экстратаб» є метіонін або ацетилцистеїн – дані засоби активізують ферменти печінки, для лікування отруєння, спровокованого вітаміном С, призначається форсований діурез.

    Вартість

    «Парацетамол Экстратаб» у Салехарді і Москві можна придбати за ціною 50-80 руб. за упаковку. Це залежить від аптечної мережі.

    Аналоги

    З препаратом за складом подібні «Ефералган», «Панадол» і інші засоби, в яких є ацетамінофен.
  • «Панадол». Головний діючий компонент – парацетамол. Проводиться у формі вкритих оболонкою таблеток, швидкорозчинних таблеток, таблеток з прискореним вивільненням парацетамолу, ректальних дитячих супозиторіїв і призначеного для прийому всередину сиропу.
    "Парацетамол ЕКСТРАТАБ": інструкція по застосуванню, склад та відгуки
  • «Панадол», на відміну від «Парацетамолу», являє собою колір засіб, однак, перелік показань, ускладнень і протипоказань ідентичний. Основна перевага препарату – можливість вибору зручної форми випуску для кожного хворого. Недоліки: ціна ліки декілька вище, ніж у «Парацетамолу Экстратаб».
  • «Ефералган». Випускається у вигляді шипучих таблеток і ректальних дитячих супозиторіїв, а також сиропу.
  • У лінійці препаратів можна знайти і однокомпонентне засіб, і комплексний препарат, у складі якого містяться вітамін С і парацетамол. Переваги: можливість вибрати форму, яка найбільше підходить пацієнту. Мінуси: вартість препарату в кілька разів вище, ніж у «Парацетамолу Экстратаб». Відгуки про даному ліках представлені нижче.

    Відгуки

    Пацієнти в числі достоїнств кошти відзначають високу ефективність, швидка дія, зниження спека і зняття болю. Препарат допомагає, при цьому вітамін С у складі явно не зайвий. Деякі пацієнти говорять про те, що це недороге і надійне засіб від грипу та застуди. Серед недоліків зазначаються: відсутність заявленого ефекту, висока ціна, поява побічних ефектів. Пацієнти вважають, що він нічим не кращий від звичайного «Парацетамолу». Іноді ліки викликає сильну алергічну реакцію, також людям не подобається неприємний присмак у роті після прийому, навіть якщо препарат допомагає. Ми розглянули інструкцію по застосуванню до «Парацетамолу Экстратаб».
    11