» » Добова доза "Парацетамолу" для дітей і дорослих. Форма випуску та інструкція по застосуванню

Добова доза "Парацетамолу" для дітей і дорослих. Форма випуску та інструкція по застосуванню

У статті розглянемо, яка добова доза «Парацетамолу». Напевно, не так багато знайдеться людей, які б не хворіли жодного разу грип або який-небудь отоларингологічною патологією. Особливо часто населення хворіє простудними захворюваннями в осінній і зимовий період, в пору холодів і дощів. І відчуття від захворювання вже точно не можна віднести до приємних проявів, так як при цьому виникає біль в горлі, в голові, нежить з кашлем і високою температурою. В такому стані дуже важко працювати і відпочивати. І навіть нічний сон буває утрудненим через спека і закладеності дихальних каналів. А переноситься дітьми застуда та грип ще важче, ніж дорослими.
Добова доза "Парацетамолу" для дітей і дорослих. Форма випуску та інструкція по застосуванню

Через скільки починає діяти «Парацетамол»?

На щастя, є ліки, які щодня полегшує страждання застудженим людям по всьому світу. Цим помічником виступає «Парацетамол». Його відносять до класу аналгетиків і жарознижувальних медикаментів. Крім цього, у нього слабкий протизапальний ефект.


За своєю хімічною будовою препарат виступає похідних аніліну, і його відносять до числа головних метаболітів фенацетину – інгредієнта, раніше досить широко використовують як знеболюючий і жарознижуючий засіб. Вплив «Парацетамолу» полягає у впливі на больові центри і регулювання температури в мозку. До того ж препарат пригнічує синтез простагландинів, які виступають фізіологічно активними речовинами, також впливають на підвищення температури і больову чутливість. Через скільки починає діяти «Парацетамол», цікаво багатьом. Препарат зазвичай допомагає дуже швидко, вже через годину після вживання. Він легко може проникати через гематоенцефалічний бар'єр. Велика частка компонента метаболізується безпосередньо в печінці. «Парацетамол» може застосовуватися і у вигляді чистого анальгетика, для купірування больового відчуття, не пов'язаного з запальним процесом.


В даний час ці ліки продають не тільки в чистому вигляді, але і в складі інших знеболювальних та жарознижувальних засобів на кшталт «Антигриппина», «Панадола», «Терафлю», «Фервекс» і деяких інших. Розглянемо показання і протипоказання «Парацетамолу».

Омани на його рахунок

У багатьох людей існує неправильне уявлення про це медичний препарат та його аналоги, і про те, як треба їх застосовувати. Насамперед, слід розуміти те, що описуване ліки зовсім не лікує застуду з грипом. Воно не впливає на віруси або бактерії, які викликають такі захворювання, і взагалі не підвищує імунітет. Воно призначене лише для зняття симптоматики хвороби, наприклад, купірує біль і високу температуру. Протизапальна ефективність у кошти також вкрай слабка. До того ж «Парацетамол» з його аналогами не призначається для профілактики інфекційної патології. Враховуючи велику кількість побічних реакцій від препарату, подібне лікування поряд з постійним прийомом кошти (більше тижня) може призводити до дуже тяжких отруєнь. Приймати ці ліки поза періоду хвороби не допускається.
Добова доза "Парацетамолу" для дітей і дорослих. Форма випуску та інструкція по застосуванню
Варто також сказати, що далеко не завжди температуру під час хвороби буває необхідно збивати з допомогою описуваного препарату. Варто пам'ятати про те, що підвищена температура виступає захисною реакцією організму, допомагає йому боротися з інфекціями. Штучне зниження температури тільки ускладнює завдання імунній системі. І в результаті захворювання триває набагато довше, ніж зазвичай. Тому рекомендують користуватися жарознижувальними медичними засобами лише при температурі, яка перевищує тридцять вісім градусів, тоді, коли гіпертермія для організму стає небезпечною. Добова доза «Парацетамолу» обов'язково повинна враховуватися.

Опис і формати випуску: таблетки, суспензія

Основною формою випуску у «Парацетамолу» виступають таблетки. Дозування активної речовини в пігулках може бути різним, наприклад, 200325 або 500 міліграм. Підходить дозування «Парацетамолу» в таблетках по 500 мг, дітям? Про це розповімо нижче. До того ж існують такі лікарські формати:
  • Капсули.
  • Препарат у вигляді сиропу.
  • «Парацетамол» дитячий в суспензії. Інструкція по застосуванню є в кожній пачці.
  • Суспензію від сиропу відрізняє те, що вона в собі не містить цукру. Медикамент дитячий у формі сиропу та суспензія містять у собі 24 % активного компонента. Випускають також ректальні супозиторії (мова йде про свічках для дітей). У всіх випадках цей медикамент супроводжується докладною анотацією, яку рекомендують вивчити безпосередньо перед використанням.
    Розглянемо, від чого допомагає «Парацетамол» інструкції по застосуванню?

    Препарат «Парацетамол» від чого допомагає?

    Ліки, як правило, ефективно в ряді наступних випадків:
  • На тлі болів різного походження.
  • У разі розвитку невралгії.
  • На тлі лихоманки при інфекційних захворюваннях.
  • При гіпертермії, спричиненою вакцинацією.
  • Але краще всього медикамент працює як жарознижуючий засіб.
    Добова доза "Парацетамолу" для дітей і дорослих. Форма випуску та інструкція по застосуванню

    Протипоказання

    Як і у всіх ліків, у цього існує цілий ряд протипоказань:
  • Ліки не можна використовувати при непереносимості його компонентів.
  • На тлі важких порушень функцій печінки і нирок.
  • У першому триместрі вагітності.
  • У разі хронічного алкоголізму.
  • «Парацетамол» в пігулках не рекомендують до застосування для дітей, які молодше дванадцяти років. Це медичний засіб для маленьких пацієнтів випускають у вигляді сиропу або суспензій. В останніх двох триместрах при вагітності препарат рекомендують застосовувати з обережністю і тільки під контролем лікаря. Враховуючи те, що «Парацетамол» може потрапляти у грудне молоко, не рекомендують використовувати його при лактації. Коли все-таки прийом цього препарату необхідний, то малюк може отримувати штучне вигодовування.

    Побічні ефекти

    Якщо не дотримуватися добову дозу «Парацетамолу», може розвинутися неприємна симптоматика. У розглянутого медичного кошти є досить багато побічних ефектів:

  • Ризики виникнення анемії поряд з зміною кількості лейкоцитів і тромбоцитів.
  • Розвиток тахікардії у поєднанні з порушеннями функцій печінки або нирок.
  • Виникнення діареї, нудоти, блювання, здуття кишечнику, болю в животі тощо.
  • Поява алергічних реакцій.
  • У тому разі, якщо фактична дозування перевищує максимально допустиму кількість ліки, то це може призводити до тяжких нирковим дисфункцій, а також до шлункових кровотеч.
    Добова доза "Парацетамолу" для дітей і дорослих. Форма випуску та інструкція по застосуванню

    Склад препарату

    Крім однойменного активного компонента, до складу таблеток з цим медичним засобом входить цілий ряд допоміжних інгредієнтів у вигляді крохмалю, стеаринової кислоти, лактози, стеарату кальцію, желатину, повидона і примогеля. Суспензія у свою чергу містить крім основної речовини воду поряд з ароматизаторами, барвниками, гліцеролом, сорбітолом та ксантанової камеді. В свічках крім активного компонента використовують твердий жир.

    Взаємодія з іншими ліками

    Не рекомендують приймати описуване ліки одночасно з барбітуратами, з «Зидовудином» і «Ізоніазидом» через підвищення ризиків уражень печінки. «Рифампіцином» зменшується терапевтичний ефект цього препарату, а активованим вугіллям знижується його біологічна доступність. Одночасне використання цього ліки з ацетилсаліциловою кислотою, кофеїном і кодеїном може посилювати терапевтичний ефект зазначених речовин.

    «Парацетамол» та алкоголь

    Останнім часом все більше накопичується даних про те, наскільки небезпечним є одночасний прийом алкоголю з препаратом. Засіб «Парацетамол» і без того виступає не надто дружнім до печінки, але на тлі одночасного застосування з етанолом гепатотоксическая реакція збільшується одразу у декілька разів. У зв'язку з цим ні в якому разі не можна вживати спиртні напої, навіть у помірному дозуванні під час лікування цим препаратом. Нерідкі ситуації, коли після цієї таблетки проти простуди і келиха з вином, прийнятих один за одним протягом декількох годин, люди потрапляли до лікарні з тяжким ураженням печінки. Так що треба вибрати одне з двох: алкоголь або «Парацетамол».

    Добова доза «Парацетамолу» для дорослих

    У тому випадку, якщо лікарем не передбачена інша схема, то при використанні таблеток дорослим треба приймати цей препарат триразово на добу. Отже, скільки можна «Парацетамолу» у день дорослому? Дозування буде становити від 350 до 500 міліграм. Максимальна добова норма дорівнює 4 грамам. Що стосується максимальної разової, то це буде 15 грама. Краще вживати ліки через дві години після їжі. Прийом відразу після їжі уповільнює всмоктування медикаменту в кров. Тривалість терапії не повинна перевищувати семи днів.

    Доза для дітей

    Дозування при прийомі дітьми має враховувати вагу тіла малюка. Рекомендують розраховувати кількість так, щоб воно складало 10 міліграм на кілограм тіла. При цьому важливо виходити з того, що суспензія з сиропом для дітей об'ємом 5 мл містить 120 мг активного компонента. Оптимальна добова доза «Парацетамолу» для дітей також підбирається в залежності від віку.
    Добова доза "Парацетамолу" для дітей і дорослих. Форма випуску та інструкція по застосуванню
  • В три-дванадцять місяців — 60-120 мг.
  • На рік-п'ять років — по 150-250 мг.
  • Від п'яти до дванадцяти — по 250-500 мг.
  • Дозування «Парацетамолу» в таблетках для дітей повинен визначати лікар. Перед застосуванням медикаменту в дитячому варіанті треба вивчити інструкцію. Сироп дається дітям з урахуванням їх ваги і віку. Можлива наступна схема терапії:
  • Від двох до шести років — по 5-10 мл.
  • Від шести до дванадцяти — по 10-20 мл.
  • Тим, хто старше дванадцяти років, — по 20-40 мілілітрів.
  • Дитячий «Парацетамол», згідно керівництву, беруть три-чотири рази на день. Інтервал між вживанням не повинен бути менше чотирьох годин. Максимальна добова доза «Парацетамолу» для дитини — 4 р. Тривалість терапії у дітей не може перевищувати трьох днів. Свічки з цими ліками також можна застосовувати для лікування малюків. Інструкцією рекомендуються наступні разові дози:
  • В шість – дванадцять місяців — по одному супозиторію.
  • Від року до трьох — по 15 супозиторія.
  • Від трьох до п'яти — по дві свічки.
  • Від п'яти до десяти — по 25 свічки.
  • Від десяти до дванадцяти — по 35 супозиторія.
  • Варто відзначити, що супозиторії ні в якому разі не можна використовувати більше трьох днів.

    Небезпека передозування

    Добова доза «Парацетамолу» дуже часто перевищується. Чим це загрожує?
    Добова доза "Парацетамолу" для дітей і дорослих. Форма випуску та інструкція по застосуванню
    Ще недавно таке ліки мало репутацію абсолютно безпечного препарату для здоров'я. Але, на жаль, справжні дані не поширюються так широко, як рекламні ролики, які пропагують це засіб і ліки на його основі. У чому ж полягає справа і чому настільки популярний медикамент, який продається без рецепта в кожній аптеці, тепер називають небезпечним для життя? Проблема полягає в тому, що, висловлюючись професійною мовою, у цього ліки зовсім не широкий терапевтичний спектр. Що це означає для пацієнтів? Розглядаються засобом отруюється печінка та червоні кров'яні тільця у тому випадку, коли воно приймається дуже багато і часто. Потрібну кількість препарату для лікування здатне нашкодити організму. Наприклад, токсична дозування «Анальгіну» становить десять пігулок, а «Парацетамолу» у різних випадках — всього дві штуки. Тому, скільки разів у добу можна приймати «Парацетамол», краще з'ясувати заздалегідь. Німецькі лікарі провели серед європейців підрахунок і прийшли до моторошному висновку. Наприклад, жителями Англії в кількості двадцяти тисяч чоловік щорічно виявляються проблеми з печінкою через захоплення вживанням «Парацетамолу». У цій же країні близько ста пацієнтів на рік помирають через отруєння цим препаратом. В кінці дев'яностих на коробках з цим медикаментом почали друкувати інформацію про те, що перевищення добової дози «Парацетамолу» викликає у людей летальний результат. Крім того, у ряді країн тепер це засіб продають в аптеках виключно за призначенням лікаря. Німці теж бажають розпочати подібну практику, тому що в їх країні від надмірно великий дозування зафіксовано випадок загибелі дитини у віці 3 років. Скільки можна дитині «Парацетамолу», повинні знати всі батьки.

    Діти стають алергіками

    Вченими багатьох країн світу були проведені клінічні дослідження, які довели, що використання «Парацетамолу» для терапії дітей у перші два-три роки життя стає причиною того, що в семирічному віці дитина може ставати астматиком або алергіком. Цілком імовірно і розвиток у дітей екземи. Таке твердження було вперше надруковано в одному медичному журналі Британії. Зрозуміло, подібне загрожує далеко не всім дітям. Але шанси приблизно у половини з них при застосуванні описуваного ліки в ролі жарознижуючий засіб зростають у два рази. Ця ж категорія вчених стверджує, що такі малюки піддаються не тільки розвитку стандартних алергічних реакцій, але й ризикують стати заручниками астми. Причому приклади розвитку астми, а не алергічного прояви зустрічаються набагато частіше. Професора з Нової Зеландії в свою чергу стверджують про те, що при зловживанні у застосуванні цього засобу існують величезні ризики розвитку екзем. Цілком ймовірно, що ця категорія вчених не помиляється. Адже результати таких досліджень визнаються вченими по всьому світу.
    Добова доза "Парацетамолу" для дітей і дорослих. Форма випуску та інструкція по застосуванню
    Крім того, подібне дослідження проводили далеко не з одним і навіть не з парою маленьких пацієнтів. Наприклад, було випробування, в якому взяли участь сто тисяч хлопчиків і дівчат з тридцяти країн. Дослідження вважається наймасштабнішим. Саме завдяки йому вченим вдалося виявити, чому така величезна кількість сучасних дітей хворіє на астму. Варто зазначити, що для терапії астми, екземи або алергії рекомендується звертатися за допомогою до спеціальних біологічних активних добавок, які створюються в тому числі і спеціально для малюків. Тим не менш, сьогодні дуже часто при високій температурі, а разом з тим на тлі хворобливих відчуттів в голові ефективний саме «Парацетамол». Це засіб м'яко може справлятися із запаленням, полегшуючи стан при невралгії, суглобової патології і так далі. Випускають його в різних формах і дозуванні. Але в рамках застосування дуже важливо дотримуватися дозування, зазначені лікарем. Самолікування загрожує небажаними наслідками. Тепер ми знаємо, від чого допомагає «Парацетамол». Інструкцію щодо застосування до нього ми розглянули детально.
    262